Continue readingA személyes tér, az a privát terület, amelyet a hétköznapi társas érintkezéseink során meg kívánunk őrizni magunknak. Vajon tisztában vagyunk azzal, hogy mekkora személyes tér szükséges számunkra illetve a velünk kapcsolatban lévők részére ahhoz, hogy komfortosan érezzük magunkat?
Continue readingA felelősségtudat fejlesztése folyamatos és tudatos munkát jelent. A felelősségtudat már kiskortól alakítható fejleszthető és gyakorlatilag az egész életünket végigkísérheti a fejlődés.
Continue readingA párkapcsolati gondok leküzdése annál sikeresebb, minél hamarabb felfigyelünk az első intő jelekre. Egy párkapcsolat folyamatosan változik, attól függően, ahogy az életkorunk illetve az életkörülményeink alakulnak. Minden életszakasznak és ezzel párhuzamosan a párkapcsolatnak is megvannak a maga kihívásai, amelyekre megfelelő rugalmassággal kell reagálnunk.
Continue readingA hobby tevékenységek amellett, hogy remek szórakozást nyújtanak és segítenek hasznosan eltölteni a szabadidőnket pszichésen is jótékony hatásúak.
Continue readingA kézírás elemzésével foglalkozó tudomány a grafológia. Az egyes írásjelek illetve az íráskép alapos megfigyelése által a hozzáértők következtethetnek bizonyos személyiségjellemzőkre.
Continue readingAz önbecsülés tudatos munkával és odafigyeléssel fejleszthető. Ha megtanulunk más nézőpontból tekinteni magunkra, és tudatosítjuk az erősségeinket erősíthetjük az önelfogadásunkat.
Continue readingA menstruáció végigkíséri a nők életét. Havi ismétlődéséhez az érzelmek széles spektruma társulhat. A vérzések erőssége, rendszeressége egyénileg változó lehet, csakúgy mint a nőiességünk ezen megnyilvánulásának elfogadó vagy elutasító megélése.
Continue readingA döntőképesség fejlesztése nem kizárólag a vezető pozícióban lévők számára fontos. A döntésképtelenség az egyik legmeghatározóbb gátja a hatékonyságnak. A döntésképesség tudatos odafigyeléssel és kitartó gyakorlással fejleszthető.
Continue readingA teljesítménykényszer egyik legfontosabb jellemzője, hogy a maximalista szemléletmóddal rendelkező emberek a teljesítményük alapján értékelik magukat. Aszerint tartják magukat értékesnek vagy értéktelennek, szeretetre méltónak vagy sem, hogy az elvégzendő feladataikat milyen mértékben sikerült elvégezniük.
Ez a gondolkodásmód, a véget nem érő elvárások sora által, állandó feszültségben tartja őket, és megakadályozza a megelégedettség és a megnyugtató boldogság állapotának elérését.
Continue readingA szorongás leküzdése illetve a pánik tünetek megelőzése és csillapítása céljából hatékonyan alkalmazható módszer a relaxáció és a hasi légzés technika alkalmazása.